Nors nuo 2020 m. įsigaliojo naujasis Juridinių asmenų nemokumo įstatymas, kuris vertinamas kaip esminis žingsnis, padėsiantis abiem nemokumo proceso pusėms – tiek su finansiniais sunkumais susiduriančioms įmonėms, tiek ir kreditoriams, siekiantiems atgauti skolas – tačiau iki šiol naujasis įstatymas sulaukia nemažai kritikos.

Ar tikrai jame numatytos prevencinės priemonės yra pakankamos sudaryti sąlygas finansinių sunkumų patiriančioms įmonėms išlikti gyvybingoms ir persitvarkyti dar ankstyvajame etape? Ar įstatymas lankstus verslo augimo ir plėtros planų įgyvendinimui praktikoje bei su kokiais procedūriniais ir reguliaciniais suvaržymais gali susidurti plėtrą suplanavęs verslas?

Be to, ES dar 2019 m. birželį priėmė naują Direktyvą, kuria dar labiau akcentuoja išankstines bankroto prevencijos priemones ir numatė valstybių narių pareigą naująją direktyvą įgyvendinti per 2 metus. Taigi, naujasis nemokumo reglamentavimas „paseno“ dar nepradėjęs galioti.

Kaip verslui ir kreditoriams susigaudyti įstatymų kaitaliojimo epochoje ir kokias galimybes suteikia dabartinis nemokumo teisinis reglamentavimas?

Webinaro metu apžvelgsime ekonominę situaciją ir jos prognozę, kurią kiekvienas verslas privalo įsivertinti, aptarsime, kokių priemonių gali imtis verslas, susidūrus finansiniais sunkumais, siekiant neprarasti verslo kaip veikiančio komplekso vertės, kodėl ir kada verta investuoti į prevencijos funkciją. Kaip tą padaryti su dabartiniu reguliavimu ir kokias esmines priimtos naujos ES Direktyvos nuostatas būtina žinoti verslui?

„Doing Business“ 2020 m. bendrame reitinge Lietuva yra 11-oje vietoje, tačiau nemokumo procedūrų reitinge – tik 89-oji vieta, kas ir nulemia žemesnį bendrą Lietuvos vertinimą. Kaip keisis Lietuvos reitingai ir koks bus naujojo teisinio reglamentavimo nemokumo srityje įvertinimas šįmet?

PROGRAMA:

14:00 – 14:20 Pasaulio ir Lietuvos ekonomikos apžvalga 

Nerijus Mačiulis, „Swedbank" vyriausiasis ekonomistas

14:20 – 14:40 Juridinių asmenų nemokumo įstatymo apžvalga – kokius namų darbus pasidaryti?

Paulius Markovas, COBALT Partneris, Bankroto ir restruktūrizavimo praktikos grupės vadovas

14:40 – 15:00 Ką svarbu žinoti kreditoriams: išankstiniai požymiai, signalizuojantys apie galimą įmonės nemokumą

Jekaterina Rojaka, „Creditinfo“ verslo plėtros ir strategijos vadovė

15:00 – 15:20 Kenkėjiškos veiklos ir finansiniai praradimai – tendencijų analizė ir prevencijos neišvengiamumas

Rolandas Terminas, ,„Vičiūnų grupės“ Prevencijos vadovas

REGISTRACIJA:

SVARBU: Prieš prasidedant transliacijai būtina užsiregistruoti transliacijos nuorodoje >> http://cobalt.zoomtv.lt

Webinaras yra nemokamas. Vyks lietuvių kalba.

TRANSLIACIJOS LAIKAS:

2021 m. kovo 31 d. (trečiadienis), 14 val.

Tiesioginė transliacija bus rodoma paspaudus šią nuorodą: http://cobalt.zoomtv.lt

Kviečiame aktualius klausimus užduoti tiesioginės transliacijos metu.