1491 organizacija Lietuvoje savo pavadinime naudoja vardą „Lietuva“ arba su ja siejamus žodžius, parodė kredito biuro „Creditinfo Lietuva“ atlikta analizė. Tarp jų – 509 asociacijos, 469 uždarosios akcinės bendrovės, 133 biudžetinės įstaigos, 89 viešosios įstaigos, 53 profesinės sąjungos, 24 muziejai, 23 religinės bendruomenės, 19 labdaros ir paramos fondų, 17 klubų, 11 akcinių bendrovių, 6 politinės partijos, 3 valstybės įmonės ir po vieną – individuali įmonė bei žemės ūkio bendrovė.

„Sveikiname Lietuvos gyventojus ir pasaulio lietuvius Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga. O kovo 9-ąją minėjome Lietuvos vardo dieną. Džiugu, kad Lietuva dažnai skamba mūsų šalyje veikiančių įmonių pavadinimuose“, – sako „Creditinfo Lietuva“ generalinis direktorius Aurimas Kačinskas.

Analizuojant įmonių pavadinimus buvo vertinami visi žodžio „Lietuva“ linksniai – iš jų dažniausiai naudojami yra: „Lietuvos“ (1096), „Lietuva“ (294), „Lietuvoje“ (51), „Lietuvai“ (3) ir „ Lietuvą“ (1). Į beveik pusantro tūkstančių įmonių sąrašą pateko ir tos organizacijos, kurių pavadinimuose minimi glaudžiai susiję su Lietuva žodžiai – 10 įmonių pavadinimuose naudojamas būdvardis „lietuviškas“, o 4 organizacijų varduose – žodis „lietuviai“.

„Creditinfo Lietuva“ vadovo teigimu, žodį „Lietuva“ pavadinimuose aktyviausiai naudoja užsienio įmonių atstovybės, o variantą „Lietuvos“ dažniau galima pastebėti biudžetinių įstaigų ir asociacijų pavadinimuose.

92 organizacijų pavadinimai prasideda žodžiais „Bendra Lietuvos“, o vėliau minimi kitų šalių vardai.  Daugiausia bendrų įmonių – 65 – yra sukurtos su Vokietija, po 17 – su JAV ir Rusija, po 13 – su Lenkija ir Latvija, 11 – su Ukraina, po 7 – su Danija ir Suomija, po 5 – su Čekija ir Švedija, 3 – su Baltarusija, 2 – su Estija, ir viena su Kazachstanu.

„Creditinfo Lietuva“ analitikų vertinimu, lietuviškiausiai ir gražiausiai skamba šių organizacijų pavadinimai: „Už švarią Lietuvą“, „Kuriu Lietuvai“ „Lietuviška nuotaika“, „Lietuviškas medis“, „Lietuviškas midus“, „Lietuviškas safaris“, „Lietuvis“, „Lietuvaitė“, „Lietuviukas“, „Lietuviai“, „Lietuviškas pienelis“, „Lietuviški javai“ „Lietuvos kepėjas“, Lietuvos sekmadienio futbolo lyga, „Mano lietuviški namai“, „Lietuviško ūkio kokybė“, „Nauji vėjai Lietuvoje“, „Tikras lietuviškas ūkis“, „Lietuvos gurmanas“, „Lietuvos kapitalas“, „Broliai lietuviai“, „Lietuvos meistrai“.

Iš viso „Creditinfo Lietuva“ išanalizavo 101,6 tūkst. šiuo metu veikiančių ir darbuotojų turinčių įmonių.