Tarptautinė „Creditinfo“ įmonių grupė, teikianti kredito informacijos, rizikos valdymo ir duomenų analitikos paslaugas, šiandien pranešė, kad privataus kapitalo bendrovė „Levine Leichtman Capital Partners (LLCP)“ tapo jos naujuoju kontrolinį akcijų paketą valdančiu akcininku. Ji padės „Creditinfo“ įmonių grupei toliau plėsti savo veiklą, teikti finansų įstaigoms sprendimus, padedančius efektyviai valdyti kredito riziką ir didinti finansinę įtrauktį.

Šis įvykis yra dar vienas svarbus „Creditinfo“, kaip vienos sparčiausiai augančių sektoriaus įmonių, vystymosi etapas.

Naujasis akcininkas atvers galimybių bendrovei augti ir išlaikyti veiklos tęstinumą, o „Creditinfo“ įkūrėjas Reyniras Grétarssonas liks valdyboje ir toliau valdys svarbų mažumos akcijų paketą.

Ilgametis įmonės darbuotojas ir pripažintas kredito rizikos ekspertas Paulas Randallas, prisijungęs prie „Creditinfo“ komandos 2007 m., vadovaus bendrovei naujajame jos raidos etape. Glaudžiai bendradarbiaudamas su Reyniru Grétarssonu ir LLCP, jis eis šios įmonių grupės naujai paskirto vadovo pareigas.

„Ši investicija atskleidžia „Creditinfo“ potencialą ir pasiryžimą įgalinti stambias bendroves, mažas ir vidutines įmones bei asmenis būti aktyviais ekonomikos dalyviais, – teigė „Creditinfo“ grupės vadovas Paulas Randallas. – Dabar savo komandoje turime naują, energingą ir dinamišką investuotoją, kuris padės mums plėstis ir didinti rinkos skvarbą. Jis atsineš tarptautinio verslo valdymo patirtį ir tokiu būdu padės mums stiprinti kredito rizikos valdymo ir finansinių technologijų sritį. Mūsų unikalus veiklos modelis tiek pažengusiose, tiek besivystančiose rinkose ir mišrus technologijų derinys siūlant sprendimus suteikia vilties sėkmingai augti.“

Tarptautinei „Creditinfo“ įmonių grupei priklauso ir Lietuvoje veikiantis kredito biuras „Creditinfo Lietuva“, įkurtas 2000 m. Kredito biuras jau 20 metų kaupia ir valdo didžiausią Lietuvos įmonių ir gyventojų kreditingumo duomenų sistemą, teikia kredito rizikos valdymo, reitingų kūrimo, modeliavimo paslaugas. Bendrovėje dirba 38 darbuotojai, metinės pajamos 2020 m. sudarė 5,615 mln. Eur.

UAB „Creditinfo Lietuva“ nuolat stiprina savo IT infrastruktūrą, investuoja į naujus produktus bei duomenimis grįstus sprendimus verslui ir gyventojams. Numatyta, kad 2021 m. metais bendrovė investicijoms skirs 1 mln. Eur, o naujai sukurti sprendimai prisidės prie sklandaus finansų sektoriaus funkcionavimo bei efektyvesnio kredito rizikos valdymo Lietuvos verslo įmonėse.

LLCP vykdomasis direktorius Erikas Nobelis komentavo: „Nekantraujame prisidėti prie „Creditinfo“ plėtros ir augimo. LLCP ilgametė patirtis investuojant į bendroves visame pasaulyje leis „Creditinfo“ toliau pirmauti kredito rizikos valdymo srityje bei stiprinti jos tarptautinių klientų bazę.“

LLCP vyresnysis vykdomasis direktorius Davidas Cowanas savo kolegą papildė: „Džiaugiamės užmezgę partnerystę su „Creditinfo“ komanda ir nekantraujame prisidėti prie bendrovės strateginių augimo planų. „Creditinfo“ užima unikalią padėtį savo segmente ir esame įsitikinę, kad jai ir toliau seksis.“

Apie „Creditinfo“:

Bendrovė „Creditinfo“, įsteigta 1997 m. su centrine būstine Reikjavike (Islandijoje), yra viena sparčiausiai augančių kredito informacijos ir rizikos vertinimo įmonių pasaulyje. „Creditinfo“ palengvina finansavimo gavimo galimybes, kuria išmaniuosius informacijos, programinės įrangos ir duomenų analitikos sprendimus.

Šiandien bendrovė valdo daugiau kaip 30 kredito biurų. „Creditinfo“ jau kelis dešimtmečius teikia verslo informacijos, rizikos valdymo ir kredito biurų sprendimus įmonėms, kreditoriams, vyriausybėms ir centriniams bankams, didina finansinę įtrauktį, skatina ekonominį augimą, sudarydama sąlygas mažoms ir vidutinėms įmonėms bei individualiems asmenims gauti finansavimą.

Daugiau informacijos pateikta interneto svetainėje www.creditinfo.com

Apie bendrovę „Levine Leichtman Capital Partners“:

„Levine Leichtman Capital Partners, LLC“ – vidutinio dydžio privataus kapitalo bendrovė, 37-erius metus investuojanti į įvairius tikslinius segmentus, įskaitant franšizę, inžineriją, švietimą. Nuo įkūrimo LLCP valdė apie 11,7 mlrd. JAV dolerių vertės institucinį kapitalą 14-oje investicinių fondų ir investavo į 90 bendrovių.

LLCP tarptautinei investavimo profesionalų komandai vadovauja septyni partneriai, kurie bendrovėje LLCP dirba vidutiniškai 21 metus. Šiuo metu bendrovė valdo maždaug 7,8 mlrd. JAV dolerių vertės turtą, įskaitant naujausią Europos fondą „Levine Leichtman Capital Partners Europe II SCSp“, kuris 2020 m. baigė valdydamas 463 mln. eurų numatytojo kapitalo. LLCP valdo biurus Los Andžele, Londone, Hagoje, Stokholme, Niujorke, Čikagoje, Šarlotėje ir Majamyje.