Visą Lietuvą dengiantis distributorius naujus partnerius renkasi pagal jų finansinę reputaciją

Lankydamiesi bet kurioje parduotuvėje lentynose pamatome gausybę produktų, kuriuos į Lietuvą importuoja įmonė „Daisena“. Kadaise verslą pradėjusi kaip didmenininkė Kauno Urmo bazėje, per 27 metus įmonė išaugo iki distributoriaus, vienijančio 200 darbuotojų, turinčio daugiau kaip šimto automobilių parką ir savo prekybos struktūra dengiančio visą Lietuvą.

„Prieš beveik 30 metų impulsą pradėti distributorių verslą suteikė supratimas, kaip skurdžiai tuomet atrodė mūsų šalies parduotuvių asortimentas. Kartu su broliu ir draugu pradėjome vežti į Lietuvą užsienyje populiarius produktus ir netrukus įsitikinome, kad juos pamėgo ir lietuviai“, –  apie įmonės pradžią pasakoja įkūrėjas ir savininkas Audrius Barasnevičius.

Jo teigimu, dabar „Daisenos“ išskirtinumas Lietuvoje – tai kolektyvas, vienijantis beveik trijų dešimtmečių patirtį turinčius prekės ženklų plėtojimo profesionalus. Juos jungia supratimas, kad versle reikia veikti greitai. „Kol kiti svarsto ir dvejoja, mes jau būname padarę“, –  šypsosi  A. Barasnevičius.

Įmonė, prieš beveik tris dešimtmečius viena pirmųjų Lietuvoje pradėjusi pristatinėti parduotuvėms prekių ženklų „Mynthon“ ir „Tupla“ maisto produktus, dabar pagrįstai didžiuojasi, kad didiesiems prekybos tinklams  ir mažesnėms parduotuvėms tiekia daugumoje kategorijų pirmaujančius pavadinimus. Pasak A. Barasnevičiaus, tokie prekių ženklai kaip „Schogetten“, „Loyd“, „Taffel“, „Laima“, „Rolton“, „Podravka“ „Vegeta“ ar  „Greenfield“, pastebėję Kaune įsikūrusios įmonės aktyvų darbą su produktais rinkoje, būtent „Daisenai“ patikėjo savo produktų vystymą Lietuvoje.

„O šalia viso šio proceso mes taip pat sėkmingai gebėjome vystyti ir savo nuosavus prekių ženklus, kurie taip pat šiuo metu yra vieni iš pirmaujančių savo kategorijose: pavyzdžiui, „Aroma Gold“ jau daug  metų yra vienas stipriausių ženklų visoje kavos kategorijoje, arba „Boso“ riešutai,  kurie taip pat per daug metų užsitarnavo gerą vardą rinkoje. Pirkėjai taip pat pamėgo „Aha“, „Kiddy“, „Pulse“, „Kok“ ir kitus žinomus prekės ženklus “, – pasakojo įmonės įkūrėjas.

„Faktai liudija, kad absoliučiai visi mūsų ir mūsų partnerių tiekiami prekės ženklai šiuo metu užima lyderiaujančias pozicijas rinkoje. Tai – didžiausias mūsų komandos pasiekimas ir veiklos įvertinimas“, - tęsia pasakojimą dabartinis įmonės vadovas Andrius Linauskas.

Dabartinio „Daisenos“ vadovo teigimu, įmonės sėkmę lemia pagrindinės vertybės – stabilumas, greitis, veržlumas, nuosaikus tikslo siekimas. O bendrovės misija ir vizija įgyvendindamos dviem kryptimis – siekiu tapti geriausiai prekės ženklus pristatančia korporacija Baltijos šalyse ir eksporto krypčių plėtojimas, turint tikslą „Daisenos“ prekinius ženklus padaryti žinomais pasauliniu mastu.

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad pagrindiniai „Daisenos“ klientai – tai verslo įmonės, prekybos tinklai ir visi prekybininkai. Tačiau A. Linauskas patikslina, kad savo klientais laiko galutinius produktų pirkėjus. „Ir prekybininkams, ir galutiniams vartotojams yra svarbu, kad produktai būtų kokybiški, modernūs bei turėtų patrauklų dizainą– aiškina „Daisenos“ vadovas. – Mes visada rūpinamės mūsų pristatomų prekės ženklų palaikymu. Tai labai vertina mūsų partneriai gamintojai: jiems nėra aktualu vien pristatyti produktą į parduotuve, jie nori kokybiško aptarnavimo, kuris apima produkto nupirkimą, distribuciją, įvedimą į tinklų asortimentą, taip pat rinkodaros strategijos parengimą ir jos įgyvendinimą.“

Jau dešimt metų bendrovė „Daisena“ pelno „Stipriausių Lietuvoje“ sertifikatą. Jo svarbą, pasak įmonės vadovo, patvirtina tiek verslo partnerių, tiek darbuotojų pasitikėjimas. „Sertifikatą naudojame vidinėje ir išorinėje komunikacijoje. Kiekvienam būsimam darbuotojui svarbus įmonės ekonominis pamatas ir jos finansinis stabilumas, – aiškina A. Linauskas. - Taip pat ir būsimiems partneriams svarbu pradėti verslą su įmone, kuri jau daug metų atsakingai ir nuosekliai tvarko savo finansus. Mūsų pasiekimus partneriai mato įmonės tinklalapyje, sertifikato ženklelį naudojame savo laiškuose.“

„Daisenos“ vadovas sako, kad kitoms įmonėms suteiktą sertifikatą „Stipriausi Lietuvoje“ vertina kaip patikimumo liudijimą: „Mes taip pat tikriname savo partnerius prieš pasirašydami naujas sutartis arba norėdami patikrinti kitų bendrovių finansinę būklę.“

Aurimas Kačinskas, kredito biuro „Creditinfo Lietuva“ vadovas, teigia, kad „Stipriausių Lietuvoje“ sertifikato suteikimas pagrįstas gilia analize ir daugiau kaip 100 įvairių rodiklių vertinimu. „Prekybos sektoriaus įmonių sėkmę lemia atsakingas atsiskaitymas su tiekėjais, kurie kredituoja tinklus ir pavienes parduotuves. Sertifikatas „Stipriausi Lietuvoje“ yra nepriklausomų ekspertų analize grįstas įrodymas, kad „Daisena“ yra finansiškai disciplinuota įmonė, laiku atsiskaitanti su savo kreditoriais, punktualiai sumokanti mokesčius ir profesionalai besirūpinanti savo finansiniais rodikliais“, – teigia A. Kačinskas.