Kalbų mokykla „Speak Up” šiemet įvertinta „Stipriausi Lietuvoje 2020" sertifikatu. Šis sertifikatas patvirtina, kad kalbų mokykla pasižymi aukštu kredito reitingu ir puikia kredito istorija, todėl yra patikimas ir solidus verslo partneris. Mokyklos idėja gimė iš noro padėti suaugusiems žmonėms prabilti kuria nors užsienio kalba. Šis troškimas yra užkoduotas ir mokyklos pavadinime „Speak Up”, kas išvertus iš anglų kalbos reiškia „nebijok kalbėti”.

„Visuomet norėjau mokyti, buvo tarpų, kuomet išbandžiau save kokioje nors kitoje veikloje, tačiau labai greitai gyvenimas mane sugrąžindavo į mokytojos ar dėstytojos vaidmenį”, -  pasakoja mokyklos įkūrėja dr. Brigita Dimavičienė. „Tad sprendimas įkurti kalbų mokyklą buvo labai organiškas. Idėja tikrai nėra unikali, tačiau tai, ką per penkerius metus sukūrėme kartu su komanda yra išties ypatinga”.

Viena iš esminių mokyklos stiprybių yra jos mokytojai. Šiuo metu kalbų mokykloje dirba apie trisdešimt įvairių kalbų lektorių, kurie yra kupini tikėjimo, entuziazmo ir noro padėti kiekvienam savo mokiniui. Jie nuolat dalyvauja įvairiuose seminaruose bei mokymuose, taip tobulindami savo įgūdžius. Organizuojami ir įvairūs vidiniai gerosios patirties dalijimosi susibūrimai, kurių metu lektoriai neretai patys išbando mokinio vaidmenį ir stengiasi atrasti kuo įdomesnių, efektyvesnių bei unikalesnių mokymo būdų.

„Speak Up” mokykla pasitiki ir kartu su ja bendradarbiauja įvairios Lietuvos bei užsienio kapitalo įmonės, kurioms mokyklos komanda yra sukūrusi ir pritaikiusi šiuolaikiškus kalbų kursus, seminarus bei konsultacijas. Svarbu paminėti ir tai, kad vienas iš mokyklos siekių yra tapti tam tikra bendruomenės dalimi. Tad mokyklos komanda yra suorganizavusi ne vieną renginį Kaune ir Vilniuje, skirtą kiekvienam, norinčiam ne tik tobulinti savo užsienio kalbos žinias, bet ir siekiančiam jas pritaikyti bendraminčių rate.

Pasak Brigitos, suburta bendruomenė auga ir tobulėja, tačiau niekuomet nepamiršta savo pagrindinės misijos: padrąsinti suaugusius mokinius kalbėti užsienio kalba. Tad kiekvienam studentui yra parengiamos individualios mokymo programos, visi kursai startuoja tik įsigilinus ir pažinus besikreipusį žmogų. Kalbos mokymasis yra ilgalaikis procesas, todėl mokinys turi jaustis saugus ir pasitikėti savo mokytoju, o rezultato sėkmė labai stipriai priklauso nuo tvirto jų ryšio.

Paklausta kaip mokyklai sekėsi dirbti karantino metu, Brigita minėjo, jog kaip ir visiems, “Speak Up” taip pat teko nemažas iššūkis. Tačiau mokinių ryžtas, motyvacija bei noras tęsti mokymus tik dar daugiau pasitikėjimo suteikė ir patiems mokytojams. Jau prieš karantiną mokykla buvo paruošusi ir teikė nuotolinio mokymo paslaugas, tad perėjimas prie pilnai virtualaus mokymo nebuvo toks baisus.

Lektoriai parengė įvairias atmintines bei kitus „paruoštukus“, norėdami palengvinti studentams nuotolinį mokymą. „Vieni kitus palaikėme, tiek mokytojai mokytojus, tiek mokiniai mokytojus. Manau, tapome dar stipresni, nepasimetėme bei daug ko išmokome. Dauguma mokinių labai sklandžiai prisitaikė prie nuotolinio mokymosi ir net pasibaigus karantinui nelabai norėjo grįžti prie gyvo. Tad visi nuotolinio mokymo mitai su mokytojų pagalba buvo išsklaidyti“, -  sako  dr. Brigita Dimavičienė.

Daugiau informacijos apie kalbų mokyklą „SpeakUp“ - https://www.speakup.lt/.