„Creditinfo Lietuva“ generalinis direktorius Aurimas Kačinskas teigia, kad dabar yra pats laikas persižiūrėti šeimos ar namų ūkio balansą - pirmiausia reikia būti atvirais su savimi, pažvelgti kritiškai į savo finansinę drausmę. Žinodami, kaip atrodote iš šalies, galėsite priimti teisingesnius sprendimus.

Patiems save objektyviai įvertinti gali būti sudėtinga, todėl patartina susipažinti su savo kredito istorija ir asmeniniu kredito reitingu. Kredito istorijos ataskaitoje pamatysite savo skolinimosi istoriją, esamas ir buvusias skolas.

Jei šiuo laikotarpiu iškils poreikis skolintis, svarbiausia šį žingsnį žengti atsakingai: pasverti finansines galimybes, stebėti savo kredito istoriją, siekiant objektyvumo naudotis keliomis kredito skaičiuoklėmis ir nesirinkti iš vieno pasiūlymo.

Prieš nutariant įsigyti stambesnį naują pirkinį derėtų pasikonsultuoti su finansų ekspertais, kurie patars, už kokią sumą ir kuriam laikotarpiui galite saugiai prisiimti naujų įsipareigojimų.

Taip pat visada būtina apsvarstyti, kaip reikėtų elgtis praradus darbą arba sumažėjus pajamoms. Tokiu atveju patartina mažinti vartojimo išlaidas, o ne naudoti kredito kortelės lėšas ar papildomai skolintis.

Visą straipsnį galite rasti https://www.tv3.lt/naujiena/lietuva/1054702/finansu-ekspertai-pataria-pats-laikas-pradeti-taupyti