• Rizika transporto sektoriuje auga sparčiau nei vidutiniškai.
  • Mobilumo paketas gali paskatinti įmonių stambėjimo procesus.
  • Bankai kalba apie nuosaikiai atgyjantį susidomėjimą investicijomis.

Kredito reitingus vertinančios bendrovės skaičiuoja, kad transporto sektoriaus įmonės per pandemiją išvengė juodžiausio scenarijaus. Tačiau artimiausiu metu iššūkių, galinčių mažinti jų galimybes skolintis, netrūks, o pirmosios juos pajus mažesnės įmonės. Bankai aiškina kiekvienos besikreipiančios bendrovės riziką vertinantys individualiai ir teigia pastebintys atgimusį vežėjų susidomėjimą naujomis investicijomis.

Kredito biuro „Creditinfo Lietuva“ duomenimis, aukščiausią vėlavimo atsiskaityti riziką turinčių transporto įmonių dalis išaugo nuo 11% metų pradžioje iki 15% karantino pabaigoje. Aukštos rizikos grupei priskiriamų bendrovių dalis atitinkamai padidėjo nuo 19% iki 29%.

Rasa Ruseckaitė, „Creditinfo Lietuvos“ kredito rizikos vertinimo vadovė, VŽ sako, kad „tai nemažai, tačiau juodžiausio scenarijaus šiam sektoriui kol kas pavyko išvengti“.

Anot jos, pagal padidėjusią aukštos rizikos įmonių dalį transporto sektorius rikiuojasi šalia mažmeninės ir didmeninės prekybos bei statybos sektorių.

„Prieš pandemiją atlikta kelių transporto sektoriaus analizė parodė, kad šioje šakoje veikiančios bendrovės yra daug geriau pasiruošusios galimiems pinigų srautų svyravimams nei prieš gerą dešimtmetį. Namų darbai buvo atlikti – įmonės turėjo sukaupusios didesnius likvidumo rezervus, buvo sustiprintas nuosavas kapitalas. Jeigu to nebūtų buvę padaryta, manau, šiandien matytume visai kitokį vaizdą“, – sako R. Ruseckaitė.

Mažėjo įmonių ir darbuotojų

R. Ruseckaitė teigia, kad tai, kokią įtaką transporto sektoriui padarė karantinas, gerai iliustruoja 2,5% sumažėjęs veikiančių bendrovių skaičius ir 3%, arba 4.862 darbuotojais, susitraukęs bendras sektoriuje dirbančiųjų skaičius.

„Nemažą dalį atleistų darbuotojų, tikėtina, sudarė užsieniečiai, kuriuos Lietuvos įmonės samdydavo kaip vairuotojus. Bet kokiu atveju tai leidžia prognozuoti, kokia dalis vilkikų šiandien nebevažiuoja ir kokią neigiamą įtaką tai daro sektoriaus pajamoms“, – dėsto pašnekovė.

Rasa Ruseckaitė, „Creditinfo“ kredito rizikos vertinimo vadovė. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Rasa Ruseckaitė, „Creditinfo“ kredito rizikos vertinimo vadovė. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Pasak jos, kelių transporto rizika yra užprogramuota pačioje šio sektoriaus struktūroje – dominuoja labai mažą ir seną parką turinčios įmonės. Net 67% bendrovių turi iki 5 vilkikų parką, o šio parko vidutinis amžius siekia 14 metų.

„Dauguma šių įmonių, kritus pervežimo paslaugų paklausai Europoje, pirmos tai pajunta, nes jų paslaugų yra atsisakoma pirmiausia. Šios bendrovės taip pat negali pasinaudoti masto ekonomijos teikiamais pranašumais ir turėti aukštesnių pelno maržų“, – kalba „Creditinfo Lietuvos“ kredito rizikos vertinimo vadovė.

Jos teigimu, nemaža dalis įmonių susiduria su pajamų ir pelningumo kritimu, ypač maži rinkos dalyviai ir bendrovės, turinčios automobilvežių, kurių paklausa šiandien yra smarkiai sumažėjusi. Mažiausiai jautrios rinkos turbulencijoms įmonės, turinčios didelį vilkikų parką, ypač gabenančios krovinius puspriekabėmis šaldytuvais.

„Pastebime, kad kai kurie rinkos dalyviai šiuo metu turi itin daug užsakymų. Tai nemaža dalimi yra susiję su prekybos ir gamybos bendrovių noru pasipildyti atsargas, kad būtų išvengta tiekimo grandinės sutrikimų ir užtikrinta nepertraukiama prekyba ir gamyba galimo kito karantino metu“, – sako R. Ruseckaitė.

Keisis sektoriaus struktūra

„Creditinfo Lietuvos“ atstovė pažymi, kad neapibrėžtumas transporto sektoriuje dar labiau išaugo dėl neseniai priimto Mobilumo paketo. Nors didžioji dalis naujų taisyklių įsigalios po pusantrų metų, jau dabar matoma, kad iššūkių bus daug.

„Didžiosios bendrovės jau dabar yra pradėjusios dalies verslo iškėlimo į kitas šalis procesus. Tačiau mažiems verslams to daryti tiesiog neapsimokės dėl papildomų administracinių kaštų. Gali būti, kad tai paskatins verslo konsolidavimo ir stambėjimo procesus“, – prognozuoja R. Ruseckaitė.

Plačiau: https://www.vz.lt/transportas-logistika/2020/08/03/juodziausio-scenarijaus-kol-kasisvengta-taciau-rizikos-auga#ixzz6U9ZWr6l0