Vilniškius restoranus „Belgai“ ir „Prancūzai“ valdančiai UAB „Miesto restoranai“ iškelta bankroto byla. Teigiama, kad dar iki pandemijos skolų turėjusią įmonę galutinai paskandino karantinas.

Teismas sprendimą dėl bankroto iškėlimo „Miesto restoranams“ priėmė liepos 16 d.

Jonas Uselis, bendrovės bankroto administratoriumi paskirtos MB „Sekmė“ bankroto administratorius, VŽ pasakojo, kad bankrotą inicijavo jos direktorė.

Nepasiekė lūžio

Kredito biuro „Creditinfo" kredito rizikos vertinimo vadovės R. Ruseckaitės teigimu, UAB „Miesto restoranai“ bankrotas buvo užprogramuotas jau ilgą laiką. Įmonės finansinė būklė buvo deficitinė nuo pat įmonės veiklos pradžios 2016 m. Nors įmonė nuolat didino savo pajamas, tačiau taip ir nesugebėjo pasiekti lūžio taško ir veikti pelningai.

„Likvidumo būklė buvo nuolat silpna – generuojami didelio masto nuostoliai buvo dengiami skolintomis akcininkų ir kreditorių lėšomis, tuo tarpu per 4 veiklos metus apčiuopiamo likvidaus turto įmonė taip ir nesugebėjo sukaupti. Todėl kyla klausimas – kam buvo naudingas toks pasirinktas įmonės veiklos modelis? Kredito biuro „Creditinfo“ sistemoje UAB „Miesto restoranai“ kredito reitingai jau nuo 2019-01-30 rodė labai aukštą bankroto tikimybę. Įmonės kredito istorijoje buvo nuolat fiksuojami vėlavimai įvairiems kreditoriams bei Sodrai, o karantino metu prarastos pajamos ir išbalansuoti pinigų srautai buvo lemiamas smūgis įmonės tolimesnei veiklai“, – komentuoja R. Ruseckaitė.

„Creditinfo Lietuvos“ duomenimis, per penkis mėnesius nuo tada, kai buvo įvestas karantinas (kovą–liepą), vėlavimai sumokėti susidariusias skolas labiausiai išaugo viešbučių ir restoranų sektoriuje (nuo 42 dienų kovą iki 45 dienų liepą). Atsiskaitymų terminai taip pat ilgėjo žemės ūkyje, prekyboje, pramonėje ir NT operacijų sektoriuje. Labiausiai atsiskaityti vėluoja statybos bendrovės, tačiau per lyginamąjį laikotarpį jų vėlavimo terminai sutrumpėjo viena diena – nuo 59-ių iki 58-ių dienų.

Rasa Ruseckaitė, „Creditinfo Lietuvos“ kredito rizikos vertinimo vadovė, kalba, kad nors birželio viduryje pasibaigė karantinas ir kavinės bei restoranai vėl atvėrė duris, jų kredito rizikos lygis augti nenustojo.

Liepos 14 d. duomenimis, vos 5% Lietuvos restoranų pateko į žemos vėlavimo atsiskaityti rizikos klasę, o net 35% maitinimo įstaigų, palyginti su kitais sektoriais, išsiskyrė pačia aukščiausia rizika (kai, palyginti su birželiu, liepą padidėjo 1 proc. punktu).

Plačiau: https://www.vz.lt/paslaugos/2020/07/27/bankrutuoja-restoranu-belgai-ir-prancuzai-valdytoja#ixzz6TUfq5JcG