Vasara – ne tik vestuvių, bet ir strateginių sesijų sezonas, kuomet racionalizuojame ir projektuojame verslo ateitį prieš rudens biudžetavimo darbus. Aišku viena – vadovams turėtų rūpėti trys aspektai: žmonės, planeta ir pelnas. Net dviem aspektais daugiau nei prieš dešimtmetį ir, jei pastarieji nėra prioritetų viršūnėje, kompanijos ateitį nuspėti nesudėtinga. Paaiškinti praeitį dažnai nėra sunku, tačiau paaiškinti ateitį iš tikrųjų pavyks tik jai praėjus, bet apie visa tai – paprastai.

ŽMONĖS

Vienus žmones į priekį veda vidinė motyvacija ir siekiai, o kitų variklis – baimės ir noras išvengti nesėkmių. Kalbant apie žmones, versle iš esmės galioja du principai:

a) Jei tu jiems nepatiksi, jie tau ne(be)dirbs.

b) Jei tu jiems nepatiksi, jie tavęs ne(be)pirks.

Man patinka, kad žodyje „patikti“ yra daug subjektyvumo, nes kiekvienai įmonei, kiekvienai kultūrai, kiekvienam prekės ženklui tai reiškia skirtingus dalykus. Vieniems atsakymus padeda rasti tyrimai, kitiems – patirtis, intuicija ar empatija. Vis dėlto visi suprantame – jei pavyks patikti darbuotojams ir vartotojams, pavyks įtikti ir akcininkams.

Pratimas vasarai: išvardinti iššūkiai lengvų sprendimų nežada, bet teisingai išsigryninus esmę ir tikslingai suplanavus veiksmus, jie taps įveikiami. Galime ieškoti nuostatų ar barjerų, kurie mus (pri)stabdo nuo geresnės ateities, ir tas nuostatas griauti. Galime vadovautis principu „valgyti dramblį gabaliukais“, t.y. identifikuoti problemas, kurių niekas nejudina ar nesitiki, jog jos bus pajudintos, bei spręsti jas etapais. Išrikiuokime tuos „dramblius kambaryje“ sau patogia tvarka ir po truputį, palaipsniui, juos „suvalgysime“.

PLANETA

Ateitis bus žalia, tad verta apsvarstyti nebūtinai žaliausią, bet žalesnį kursą nei rinkomės vakar. Tuomet ir tapsime geresniais nei buvome vakar.

Tikrai ne visi gali per metus tapti „Lego“, nuosekliai siekiantys pažado produktus kurti išskirtinai tik iš tvarių žaliavų iki 2030 metų, tačiau vieno papildomo pakuotės sluoksnio sumažinimas, švaresnės energijos šaltinio parinkimas ar autoparko kanibalizavimas paspirtukais gali būti konkretūs ir apčiuopiami žingsniai.

Pratimas vasarai: pasirinkime vieną ar kelias pasaulio įmones, kurių žalieji kursai mums labiausiai patinka, ir apsvarstykime, ką darytume savo versle mes, jei akimirką įsikūnytume į būtent to verslo vadovo kailį bei galėtume duoti patarimą sau patiems.

PELNAS

Prasmė, didesnė rinkos dalis, alternatyvūs veiklos standartai – ribų nebėra, tačiau šiandien pelnas lieka populiariausias verslo sėkmės matas, nors nauji verslo modeliai meta iššūkį ir pastarajam.

Pratimas vasarai: nuspręskime, kokias savybes ir praktikas įmonėje mums svarbu išlaikyti, įvertinkime, ko galime atsisakyti ir ką galėtume įgyvendinti vardan geresnės rinkos ateities. Visa tai tilps viename A4 lape ir, tikėtina, šis lapas nenuguls giliai stalčiuje, kaip visi kiti.

O dabar – kaip padaryti, kad visa tai, ką nusprendėte strateginės sesijos metu, veiktų? Kalbant paprastai, aspektus, susijusius su žmonėmis, planeta ir pelnu tiesiog įtraukime į premijavimo sistemas. Kol lūkestis neformalizuotas, jį bus sunku apčiuopti ir pateisinti. Įprasminus premijavimo sistemas jos bus įdarbintos didesniam tikslui. Galiausiai, turbūt teks pripažinti, kad karantino metu daugelis dirbome „agile“ principu, kuomet verslo klausimus sprendėme proceso eigoje. Kai kurie sprendimai pasiteisino su kaupu, kai kurie – ne. Visgi vasara po pandemijos yra idealus metas atnaujinti savo veiklos kryptį, (re)formuoti rodiklius, sukalibruoti lūkesčius bei pasiruošti ateičiai. Kviečiu racionalizuoti praeitį ir apibrėžti ateitį tiek, kiek tai įkvepia prasmingai ją pasitikti.

Prisiminkite: žmonės, planeta, pelnas.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/m360/naujausi-straipsniai/ieva-bieliunaite-jankauskiene-trys-uzduociu-frontai-sia-vasara-zmones-planeta-ir-pelnas.d?id=84605311