„Creditinfo Lietuva“ kviečia visas įmones teikti informaciją apie savo skolininkus supaprastintu būdu, siekiant maksimaliai didinti skaidrumą finansiniuose verslo santykiuose ir užkirsti kelią tikėtinam „domino efektui“. Ši galimybė teikti duomenis paprasčiau ir greičiau pristatoma ekonominės turbulencijos laikotarpiu, kai verslo partneriams tampa itin svarbus tarpusavio atsiskaitymų punktualumas ir susitarimų laikymasis.

„Šį supaprastintą funkcionalumą planavome pristatyti vėliau, tačiau ekonominė situacija paskatino pradėti teikti tokią galimybę jau šiandien. Būtent dabar įmonėms svarbu gauti kuo naujesnę informaciją apie verslo partnerių patikimumą net ir iš smulkiausių verslo dalyvių. Tai leis rinktis bendradarbiauti su tokiomis įmonėmis, kurios atsiskaito laiku ir tiksliai laikosi sutartinių įsipareigojimų. Tokiu būdu galime užkirsti kelią galimam „domino efektui“, nuo kurio taip stipriai nukentėjome prieš dešimtmetį. Pasimokę iš praeities situacijų, siekiame aprūpinti įmones kuo išsamesne ir aktualesne informacija, kad jos galėtų sprendimus priimti iš kuo platesnio rato verslų nacionaliniu mastu, nepriklausomai nuo jų dydžio ar veiklos pobūdžio. Tai suteikia verslo santykiams daugiau skaidrumo ir formuoja stiprią Lietuvos ekonomikos infrastruktūrą. Būtent informacijos kiekis, aktualumas ir dinamika yra tai, kas padės priimti sprendimus operatyviai ir laiku, tad kviečiu įmones, kurios to dar nėra padarę, dalintis informacija kuo greičiau, naudojantis patogesne infrastruktūra“, – sako Linas Čereška, „Creditinfo Lietuva“ generalinis direktorius.

Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas pabrėžia, kad tokio pobūdžio iniciatyvos šiuo laikotarpiu yra ypatingai svarbios.

„Šiomis dienomis laukdami Velykų, galime atsigręžti ir į istorinius Talmudo raštus, kurie sako, kad mokėjimas kreditoriui yra pareiga, ir,  jeigu turi pinigų – privalai sumokėti. Vykdydamas savo įsipareigojimus laiku, kiekvienas verslas prisideda prie sklandaus ekonomikos veikimo“, – teigia M. Jurgilas.

Nuo šiol verslo atstovai galės pateikti duomenis apie savo skolininkus supaprastinta tvarka tinklapyje https://lt.creditinfo.com/naujienos/cosistema/,  o dominančių įmonių finansinės būklės monitoringą užsisakiusios bendrovės naujausią informaciją galės iš karto pamatyti tinklapyje bei automatiškai gaus įrašų suvestinę el. paštu. Naujai pateikta informacija apie įsiskolinusias įmones bus įvertinta „Creditinfo“ įmonės algoritmų ir turės įtakos viešai skelbiamam kreditingumo rodikliui.

Pasak L. Čereškos, naujas funkcionalumas daugeliui įmonių taps papildoma galimybe kuo greičiau gauti pradelstus mokėjimus iš užsakovų ir taps skaidria bei diplomatiška prevencine priemone, skatinančia bendroves tiksliau įvertinti savo ir kitų įmonių finansines galimybes, griežčiau laikytis įsipareigojimų.

„Suteikiame įrankį, kuris padės verslui paskatinti skolininkus atsiskaityti – tai suteiks daugiau skaidrumo visai rinkai ir skatins verslo parterius tiksliau tartis, išlaikyti dialogą šiuo ypatingu laikotarpiu ir vykdyti sutartus įsipareigojimus, – aiškina L. Čereška. – Mūsų patarimas šiuo metu yra pirmiausia dalintis informacija, kad ja galėtų pasinaudoti kiti verslai, patikrinti savo verslo partnerius ir atitinkamai planuoti bendradarbiavimo sąlygas, taip pat stebėti savo klientų bei partnerių būklę, išlaikant dialogą.“